Święcenie pojazdów

Tradycyjne już święcenie pojazdów z okazji dnia świętego Krzysztofa – patrona kierowców, odbędzie się w tym roku w Tychach w niedzielę – 30 lipca. To jedna z największych takich uroczystości w Polsce.

Co roku kilka tysięcy kierowców przyjeżdża do Tychów niemal z całego Śląska – m.in. z Katowic, Mikołowa, Piekar Śląskich, Pszczyny i Bierunia. W tym roku uroczystości rozpoczną się o godzinie 11:30, mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Krzysztofa przy ulicy Wyszyńskiego 1. Po mszy w intencji kierowców (ok.12.30-13.30) odbędzie się święcenie pojazdów.

Szczegóły dotyczące utrudnień w ruchu można znaleźć na stronie Urzędu Miasta Tychy.

Kierowców, którzy chcą wziąć udział w uroczystościach i poświęcić swoje samochody, prosi się o umieszczenie za przednią szybą lub wycieraczką białej kartki formatu A4. Policja i Straż Miejska widząc tak oznakowany samochód, będzie go kierować na wyznaczone miejsce postojowe od godziny 9 rano.

Podczas uroczystości w godzinach od 10.00- 14.00 w zatoce autobusowej przy ul. Wyszyńskiego będzie można oddać krew w krwiobusie, czyli specjalnym mobilnym punkcie poboru krwi.