Święcenie pojazdów w Tychach

Tradycyjne święcenie pojazdów z okazji dnia świętego Krzysztofa – patrona kierowców odbędzie się w najbliższą niedzielę – 29 lipca. To jedna z największych tego typu uroczystości w Polsce.

Po mszy w intencji kierowców (ok. 12.30-13.30) w kościele pod wezwaniem św. Krzysztofa w Tychach poświęconych zostanie kilka tysięcy pojazdów.

– Dla miasta jest to wydarzenie szczególnie ważne z dwóch względów – Tychy uchodzą za motoryzacyjną stolicę Polski, a święty Krzysztof, patron kierowców, jest także patronem miasta. Uroczystości ku czci św. Krzysztofa mają w naszym mieście długą tradycję, w tym roku będziemy świecili w Tychach pojazdy już po raz dwudziesty piąty – podkreśla Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Co roku kilka tysięcy kierowców przyjeżdża do Tychów niemal z całego Śląska – m.in. z Katowic, Mikołowa, Piekar Śląskich, Pszczyny, Gliwic i Zabrza. Teren wokół kościoła pod wezwaniem św. Krzysztofa zapełnia się nie tylko samochodami osobowymi, ale także motocyklami i rowerami. Kierowcy poświęcają swoje pojazdy, wierząc, że święty Krzysztof zapewni im bezpieczeństwo na drogach.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11:30 mszą świętą w kościele pw. świętego Krzysztofa przy ulicy Wyszyńskiego 1.

W związku ze świętem zostanie zamknięty ruch na ulicach – szczegóły na stronie Urzędu Miasta.