Seniorzy z pasją mieszkają w Tychach

W czwartek 23 listopada odbyła się uroczysta gala „Senior z pasją”, na której nagrodzono osoby wyróżniające się działalnością na rzecz aktywności osób starszych, integracją środowisk senioralnych oraz promocją społecznej i wolontariackiej działalności.

Kapituła konkursu, w skład której weszli: Daria Szczepańska, zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych, Zygmunt Marczuk – pełnomocnik prezydenta miasta ds. współpracy z Tyską Radą Seniorów, Urszula Polubiec – przewodnicząca Tyskiej Rady Seniorów, Kazimiera Krzysztofik – przedstawicielka fundacji Internationaler Bund Polska, spośród 25 zgłoszeń wyłoniła laureatów konkursu.

Zanim zwycięzcy pojawili się na scenie w auli Szkoły Muzycznej w Tychach, kilka słów do licznie zgromadzonych na sali seniorów skierowała Daria Szczepańska:

– Dziekuję organizatorom konkursu – Fundacji Internationaler Bund Polska za pomysł na uhonorowanie najbardziej aktywnych seniorów w naszym mieście. Patrząc na liczbę zgłoszeń i to jak wielu seniorów mamy dziś na sali, widać, że jest przestrzeń w mieście do takich spotkań i inicjatyw. Dziękuję także naszym wspaniałym seniorom, nie tylko tym, którzy otrzymają za chwilę wyróżnienia, ale wszystkim nominowanym, których postawa zwraca uwagę i jest przykładem dla innych.

W kategorii przyjaciel seniorów wyróżnienie otrzymał: Klub Osiedlowy „Magdalena”, w kategorii społecznik roku: Irena Łojek, wolontariuszem seniorem zostali wolontariusze hospicjum im. św. Kaliksta I. W kategorii „Senior z pasją” wygrał Maciej Mastalski, a najlepszą „Inicjatywą senioralną” jest działalność grupy muzycznej „PLATYNA”.