Rusza przebudowa DK44 w Tychach

Rusza przebudowa drogi krajowej nr 44. Pierwszych poważniejszych utrudnień związanych z inwestycją można spodziewać się na początku grudnia, jednak już od środy 22 listopada mogą występować miejscowe zawężenia.

Od 22 listopada na odcinku objętym robotami (od Wartogłowca do ulicy Turyńskiej w rejonie fabryki Fiat) mogą występować miejscowe zawężenia.

Pod koniec listopada wykonawca inwestycji, firma Eurovia Polska S.A., planuje rozpocząć wycinkę kolidujących z projektem drzew. Część z nich znajduje się z dala od drogi, ale niektóre rosną wzdłuż DK44.

– Prace te nie będą powodowały większych utrudnień w ruchu. Mówimy raczej o miejscowych i kilkugodzinnych zawężeniach jezdni. Roboty, dla których wymagana będzie zmiana organizacji ruchu, mają rozpocząć się w najbliższą środę – mówi Arkadiusz Bąk z MZUiM w Tychach.

Pierwszych poważniejszych utrudnień związanych z inwestycją można spodziewać się na początku grudnia.

– Aktualnie opracowywana jest tymczasowa organizacja ruchu, jaka zostanie wprowadzana na czas prac. Szczegóły w tej sprawie będą znane jeszcze w listopadzie. Wiadomo, że początkowo prace koncentrować się będą w rejonie fabryki FCA, gdzie docelowo ma powstać dwupoziomowy węzeł drogowy – po zatwierdzeniu tymczasowej organizacji ruchu będziemy o tym informować – dodaje Arkadiusz Bąk.

Informacje dotyczące inwestycji i zmian w organizacji ruchu można znaleźć na specjalnej stronie internetowej.