Prezydent nagrodzony

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba został dwukrotnie w ciągu jednego dnia uhonorowany prestiżowymi wyróżnieniami samorządowymi.

1 marca w Operze Śląskiej w Bytomiu swoje 25-lecie świętował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Z tej okazji władze Funduszu przyznały statuetki EkoKARLIKA 25-lecia osobom, które w minionym ćwierćwieczu najbardziej przysłużyły się dziełu ochrony środowiska w regionie. W tym gronie znalazł się prezydent Andrzej Dziuba, w imieniu którego wyróżnienie odebrał wiceprezydent Miłosz Stec.

Prezydent przebywał bowiem w tym czasie w Żywcu, gdzie odbywało się Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich. Podczas tego spotkania wręczono tytuły Samorządowca Roku 2017, przyznawane przez pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota”. Tym razem to prestiżowe wyróżnienie przyznano 41 prezydentom, burmistrzom i wójtom gmin wchodzących w skład Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – za prowadzoną od wielu lat oddolną współpracę tych samorządowców, ich skuteczny lobbing za ustawą, na podstawie której powołano metropolię, szybkie i zgodne wyłonienie organów nowej instytucji oraz zdolność do wzniesienia się ponad lokalne partykularyzmy dla dobra wspólnego.