Parking przy szpitalu od stycznia bezpłatny

Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Tychów od 1 stycznia 2018 roku z wjazdu na parking u zbiegu ulic: Wyszyńskiego i Edukacji zniknęły szlabany i jest on ogólnodostępny dla mieszkańców.

Deklarację w tej sprawie Andrzej Dziuba złożył 5 października – w dniu, którym miasto kupiło MEGREZ Szpital Wojewódzki od Zarządu Województwa Śląskiego.

– Jako właściciel będziemy mogli także kompleksowo podejść do różnych problemów, jednym z pierwszych do rozwiązania jest układ drogowy i parkingi przy szpitalu – mówił na konferencji prasowej w październiku Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Zmiana zasad korzystania z parkingu przy szpitalu to początek kolejnych zmian – planowany jest także remont przyszpitalnych parkingów. W budżecie miasta zabezpieczono na ten cel 1,5 miliona złotych.

Obecnie trwa procedura przekazania terenu parkingu, jaki znajduje się przy szpitalu wojewódzkim Miejskiemu Zarządowi Ulic i Mostów (teren należy już do miasta, ale nie do jednostki).

– Równolegle MZUiM opracowuje już projekt przebudowy tego terenu. Planowo na chodniku przed wejściem głównym powstaną nowe miejsca parkingowe (prostopadłe), a na samej płycie parkingu – tuż za murkiem – miejsca równoległe – mówi Wojciech Łyko z MZUiM w Tychach.

Realizacja inwestycji planowana jest w drugiej połowie roku.