Chodniki do remontu

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach podpisał umowę z wyłonioną w przetargu firmą, która w tym sezonie będzie naprawiać nawierzchnie chodników w mieście. Prace już ruszyły – w tym roku z budżetu miasta zostanie na to wydane blisko 4 miliony złotych.

Obecnie roboty prowadzone są na ul. Brzozowej (strona południowa) i ul. Beethovena.

– Za 130 tys. zł. remontowany jest chodnik przy ul. Legionów Polskich po stronie południowej oraz ten na ul. Powstańców (za ok. 300 tys. zł). Oprócz drobnych napraw przewidziano także większe prace na ponad dwudziestu dłuższych odcinkach ciągów pieszych – mówi Miłosz Stec, zastępca prezydenta Tychów ds. infrastruktury.

W najbliższym czasie nowa nawierzchnie chodników zostaną także wykonane na ulicy Kościuszki (prace prowadzone będą po obu stronach drogi) oraz ul. Jaśkowickiej, gdzie po stronie południowej wyremontowany zostanie odcinek biegnący od ul. Świerzego do wysokości marketu Lidl.

W planach są także remonty chodników na odcinkach ulic Batorego, Czereśniowej, al. Bielskiej, Edukacji, Ejsmonda, Dąbrowskiego, Zgrzebnioka, Bema, Asnyka, Żółkiewskiego, Husarii Polskiej, Budowlanych, Mysłowickiej, Burschego, Stoczniowców, Legionów Polskich, oraz Wałowej. Długości poszczególnych odcinków wahać się będą od 50 do 500 m.

W tym roku na remonty chodników w budżecie miasta przeznaczono 3,8 mln zł.